Parafia: Orłów, pw. św. Kajetana

Adres:Orłów Murowany 27
22-375 Izbica
Księża :Stanisław Wójtowicz
Historia parafii:Erygowana 12.10.1924 r. przez bpa M. Fulmana. Poprzednio miejscowość należała do par. Krasnystaw.
W Polsce przedrozbiorowej i w XIX w. teren obecnej par. zamieszkiwali też grekokatolicy - posiadali tu swoją świątynię zamienioną po 1875 r. na cerkiew ( istniała do I wojny światowej).
Nowa par. łacińska została uposażona na mocy testamentu ostatniego właściciela dóbr orłowskich, hr. Kajetana Kickiego, który umierając w 1878 r. przeznaczył cały swój majątek na cele dobroczynne, m. in. zobowiązał wykonawców swojej woli do bud. k-ła i jego uposażenia.
W okresie międzywojennym przy parafii powstała mała boblioteczka.
W czasie II wojny światowej parafianie przeżyli kilka razy pacyfikacje.
Cmentarz grzebalny założono w 1924 r. razem, z parafią.
Archiwum zawiera m. in. księgi od założenia par., kronikę, testement hr. Kajetana Kickiego.
Miejscowości:Kryniczki; Majdan Krynicki; Marianka; Orłów Drewniany kol.; Orłów Drewniany w.; Orłów Murowany kol.; Orłów Murowany w.; Stryjów; Topola;